Luottamusmiehet

 

Tehyn Kymsote-kuntayhtymän luottamusmiehet

 

                                   

Psykososiaaliset ja kehitykselliset palvelut sekä strategiapalvelut ja johtamisen tukipalvelut

 

Pääluottamusmies                                       

Kirsi Kekki p. 044 223 1870 Kirsi.Kekki@kymsote.fi       

                                             

Alueluottamusmies   

Mielenterveys- ja päihdepalvelut sekä strategiapalvelut ja johtamisen tukipalvelut

Roni Kaskentaus p. 040 681 8687  Roni.Kaskentaus@kymsote.fi

 

Alueluottamusmies    

Lasten, nuorten ja perheiden sosiaali- ja terveyspalvelut sekä  aikuisten monialaiset palvelut                                 

Carita Stenberg p. 040 489 8632  Carita.Stenberg@kymsote.fi                     

                                                                         

 

Terveyden- ja sairaanhoidon palvelut

 

Pääluottamusmies                                       

Eija Lantta p. 044 223 1684 Eija.Lantta@kymsote.fi  

  

Alueluottamusmies  

KOKS sairaala- ja vastaanottopalvelut, ensihoito                                   

Hanna Vilkki p. 040 489 8288 Hanna-Leena.Vilkki@kymsote.fi 

                                       

Alueluottamusmies      

POKS, Haminan ja Karhulan sairaalapalvelut, varahenkilöstö, kotisairaalat,saattohoitoyksiköt ja palliatiivinen pkl sekä geriatrinen ja gerontologinen osaamiskeskus                               

Katri Hannola   p. 040 199 1407 Katri.Hannola@kymsote.fi

 

Alueluottamusmies                                     

Perus- ja suunterveydenhuollonvastaanottopalvelut (eteläinen)

Suvi Korjus p. 040 688 3814 Suvi.Korjus@kymsote.fi  

                                             

Alueluottamusmies       

Perus- ja suun terveydenhuollon vastaanottopalvelut (pohjoinen)                              

Nina Tavast p. 0400 571 815 Nina.Tavast@kymsote.fi

 

Vara-alueluottamusmiehet  

Sairaanhoidon palvelut     

Jari Saarelainen Jari.Saarelainen@kymsote.fi

Ari Pienmunne Ari.Pienmunne@kymsote.fi

 

 

Kuntoutuspalvelut, koti-, asumis- ja hoivapalvelut sekä Hoiku

 

Pääluottamusmies                                       

Jaana Salovaara p. 040 483 3218 Jaana.Salovaara@kymsote.fi   

 

Alueluottamusmies  

Kuntoutuspalvelut                                   

Minna Koskimies-Nikkinen p. 040 688 3499 Minna.Koskimies-Nikkinen@kymsote.fi

 

Alueluottamusmies  

Koti-, asumis- ja hoivapalvelut

Anne Hemming p. 040 624 7834 Anne.Hemming@kymsote.fi

 

Alueluottamusmies   

Koti-, asumis- ja hoivapalvelut                                 

Sofia Koskinen p. 040 489 8310 Sofia.Koskinen@kymsote

 

Vara-alueluottamusmiehet                       

Koti-, asumis- ja hoivapalvelut                 

Meiju Suikkanen

Heidi Suikkanen  

 

 

Tehyn Kotkan kaupungin luottamusmiehet

 

Pääluottamusmies                                                                                                  

Marja-Riitta Mänttäri p 040 827 0252 Marja-Riitta.Manttari@kotka.fi

* Varmimmin tavoitetttavissa keskiviikkoisin puhelimitse, sähköpostitse tai tekstiviestillä

 

Luottamusmies                                                                       

Reija Ahokas Reija.Ahokas@kotka.fi

 

 

Tehyn Haminan kaupungin luottamusmiehet

 

Pääluottamusmies

Jaana Heino p. 050 573 3690 Jaana.Heino@hamina.fi

 

Varapääluottamusmies/Luottamusmies   

Virpi Mankinen p.050 548 6046 Virpi.Mankinen@hamina.fi

 

                        

Pyhtää               

ao406@tehy.fi             p. 040 022 0406 (ammattiosaston puheenjohtaja)

Tarvittaessa yhteydenotot ammattiosaston puheenjohtaja Taina.Kalke@kymsote.fi